VM® Technologie - výrobní způsob

vyrobni zpusob

Kolekce naší obuvi je vyráběna především dvěma způsoby/postupy. Tyto výrobní postupy se liší způsobem spojení spodku obuvi se svrškem, jež výrazně ovlivňuje funkci, údržbu obuvi ale také vhodnost použití v daném pracovním prostředí.

Obuv lepená 

je nejčastěji používaná technologie volnočasové obuvi (v naší kolekci zastoupená především v outdoor sekci), kdy je spodek obuvi ke svršku připevněn lepením. Pevnost lepeného spoje bývá často negativně ovlivněna promáčením nebo propocením obuvi. Rovněž může, při nevhodně zvolené obuvi pro dané pracovní prostředí, dojít k mechanickému uvolnění/poškození lepeného spoje a tím ke zničení obuvi. 

Obuv s přímým nástřikem

je nejrozšířenější technologie používaná při výrobě pracovní a bezpečnostní obuvi, především pro vysokou životnost spoje. Spodek obuvi je ke svršku připevněn vstřikováním (přímým nástřikem) na obuv upnuté do formy. Kvalita spoje i samotného spodku obuvi je dána použitým materiálem.

desma


Dokončení procesu nástřiku druhé vrstvy podešve na svršek e a následný „ořez rámečku podešve a případných přetoků materiálu

Drásání záložek svršku“, tzn. narušení povrchu materiálu pro dokonalý spoj nastříknuté směsi podešve ke svršku

Napínání pat na tzv. patovce“, uzavření patní části svršku a zažehlení záložek, příprava pro další operaci a finální nástřik podešve

Napínání špic na tzv. špicovce „ prvotní a základní napnutí svršku obuvi na kopyto, příprava pro napínání stran a pat

Zpět na úvod

VM® High Technology

vytváří podešve v jedinečném provedení...více
v pryžových směsích a pneumatikách bylo...více
převratný patentovaný systém uzavírání obuvi...více
Obuv VM® je vybavena patentovanými systémy...více
Kolekce naší obuvi je vyráběna především...více
kvalitní materiálová vybavenost svršků a svrchních...více