VM® Technologie - výrobní způsob

vyrobni zpusob

Kolekce naší obuvi je vyráběna především dvěma způsoby/postupy. Tyto výrobní postupy se liší způsobem spojení spodku obuvi se svrškem, jež výrazně ovlivňuje funkci, údržbu obuvi ale také vhodnost použití v daném pracovním prostředí.

Obuv lepená 

je nejčastěji používaná technologie volnočasové obuvi (v naší kolekci zastoupená především v outdoor sekci), kdy je spodek obuvi ke svršku připevněn lepením. Pevnost lepeného spoje bývá často negativně ovlivněna promáčením nebo propocením obuvi. Rovněž může, při nevhodně zvolené obuvi pro dané pracovní prostředí, dojít k mechanickému uvolnění/poškození lepeného spoje a tím ke zničení obuvi. 

Obuv s přímým nástřikem

je nejrozšířenější technologie používaná při výrobě pracovní a bezpečnostní obuvi, především pro vysokou životnost spoje. Spodek obuvi je ke svršku připevněn vstřikováním (přímým nástřikem) na obuv upnuté do formy. Kvalita spoje i samotného spodku obuvi je dána použitým materiálem.

desma


Dokončení procesu nástřiku druhé vrstvy podešve na svršek e a následný „ořez rámečku podešve a případných přetoků materiálu

Drásání záložek svršku“, tzn. narušení povrchu materiálu pro dokonalý spoj nastříknuté směsi podešve ke svršku

Napínání pat na tzv. patovce“, uzavření patní části svršku a zažehlení záložek, příprava pro další operaci a finální nástřik podešve

Napínání špic na tzv. špicovce „ prvotní a základní napnutí svršku obuvi na kopyto, příprava pro napínání stran a pat

Zpět na úvod

VM® High Technology

erzeugt die Sohlen in der einzigartigen...mehr
in den Gummimischungen und Reifen...mehr
Das revolutionäre patentierte Verschlusssystem...mehr
Die Schuhe VM® sind mit pantentierten...mehr
Die Kollektion unserer Schuhe wird hauptsächlich...mehr
Die materielle Ausstattung der ...mehr