VM Footwear® | High Technology Footwear

systemy main

Obuv VM® je vybavená patentovanými systémy, technologickými vymoženostmi a řadou vyspělých materiálů. Veškeré systémy používané na obuvi, případně na jejích částech, jsou chráněny ochrannými známkami. Část technologicky vyspělých vzorů je zapsána jako průmyslové vzory na ÚPV ČR. 

Použité systémy, patentované komponenty, vlastní registrované ochranné známky, technologicky vyspělé a přírodní materiály, to vše jsou hlavní přednosti obuvi značky VM®. VM Footwear®,  VM®,  FREE-TEX®,  Forced Circulation®,  SPACE Comfort®, HARDHEEL STRUCTURED®, Blackfighter®, Redfighter®, Safety Code®, Bugger®...

boa logo systemy BOA® Fit System objevuje nový způsob uzavírání obuvi. „BOA® Fit System“ je uzavírací systém pomocí ocelového lanka, nylonových vodičů a s mechanickým navijákem a byl navržen tak, aby vyřešil seznam nedostatků zjištěných u tradičních uzávěrů. Ve vývojovém procesu je tento systém vylepšením každého jiného systému uzávěru na trhu - od tkaničky s háčky až po přezku. BOA® uzávěr zaručuje maximální trvanlivost, spolehlivost a pevnost.
forced logo systemy Systém odvětrání svršku obuvi v kombinaci s podšívkovým materiálem s nasákavou schopností. Takto vybavená obuv „dýchá“, a zaručuje maximální komfort.
free tex systemy Podšívka, jako sandwich 3 speciálních paropropustných vrstev a jedné voděodolné vrstvy, spolu s mezidpodšívkou a usňovým svrškem obuvi tvoří dokonolé řešení optimálního klima uvnitř obuvi. Zajišťuje tepelnou izolaci, paropropustnost a voděodolnost.
hard heel systemy Moderní řešení patní části obuvi, které zabezpečuje maximální stabilizaci nohy a to jak při chůzi, tak i při stání.
space comfort systemy Optimální šíře obuvi je zárukou požadovaného komfortu při nošení.
anatomic systemy Anatomicky tvarovaná vkládací stélka s vynikající nasákavostí a vysychavostí.
anatomic air comfort systemy Vkládací stélka s gelovým prvkem v patní části tlumícím nárazy a absorbuje energii při chůzi. Bambusové vlákno zajišťuje odsávání vodních par a optimální klima uvnitř obuvi.
michelin systemy MICHELIN® Technical Soles jakožto tvůrce podešví v jedinečném provedení pro všechny povětrnostní podmínky a každé prostředí. Podešve jsou vybaveny kombinací speciálně upravených pryžových směsí a jsou inspirované jedinečným technickým designem světově známých pneumatik značky Michelin®.
microfibre Plošný vrchový HIGH-TECH materiál složený z mikrovláken dosahující vzhled, prodyšnost, voděodolnost a parametry pravé přírodní usně. Obuv je možno prát při teplotě 40°C.
metatarsal Speciální systém s ochranou nártové části určený do hutí, sléváren apod.
non metalic systemy Obuv bez jakýchkoliv kovových součástí vhodná do prostředí, která to vyžadují.
anticut systemy Speciální mezidpodšívka, 100% KEVLAR o plošné hmotnosti 650 g/m2. Zajišťuje v několika vrstvách odolnost proti pořezu motorovou pilou.
anticut systemy Nová, extrémně odolná vysokopevnostní polyamidová tkanina, která kombinuje vysokou ochranu s extrémní lehkostí. PUTEK je technologická inovace, která přináší revoluci v pojetí bezpečnostní obuvi. Technologie PUTEK využívá novou koncepci vláken se super vysokou odolností proti oděru, pro dosažení dokonalých mechanických vlastností. Pomocí žakárové techniky lze navrhnout jakýkoli design. Vlákno PUTEK používá vysoce pevné polyesterové jádro, které je potaženo PU pláštěm. Laboratorními testy prokázal, že pokud má nejrobustnější tkanina průměrnou odolnost proti oděru 51 tisíc cyklů, tento revoluční materiál dosáhne a překročí 1 milion cyklů. Odolává tedy o 950 tisíc cyklů více než nejlepší tkanina doposud dostupná na trhu. Úroveň efektivity, která dosud nebyla dosažena. PUTEK činí z pracovní obuvi skutečnou bariérou ochrany, zaručující prodyšnost a nepromokavost, přičemž zůstává extrémně lehký a flexibilní. PUTEK je absolutní technologická inovace.

Piktogramy 

absorpce absorpce energie v oblasti paty  odolnost odolnost podešve proti pohonným látkám  skluz odolnost proti skluzu  antistaticke vlastnosti antistatické vlastnosti 
ochrana naraz ochrana špice proti nárazu do 200 J a tlaku 15 kN propich ochrana spodku obuvi proti propíchnutí do 1100 N voda ochrana svršku proti průniku a absorpci vody ochrana nartu ochrana nártu /jen bezpečnostní obuv/
antistaticke vlastnosti esd antistatické vlastnosti ESD  porezani odolnost svršku proti pořezání řetězovou pilou chlad  odolnost proti chladu teplo odolnost podešve proti kontaktnímu teplu do 300°C 

Základní kategorie pracovní a bezpečnostní obuvi

zařazení obuvi podle stupně ochrany označení kategorie
EN ISO 20347+A1 pracovní obuv OB1 O1 O2 O3
EN ISO 20345+A1 bezpečnostní obuv SB S1 S2 S3
symbol pokrytá rizika
  základní požadavky   x x x x
  uzavřená oblast paty   o x x x
E absorpce energie v oblasti paty   o x x x
A antistatické vlastnosti   o x x x
WRU odolnost svršku obuvi proti průniku a absorpci vody   o o x x
P ochrana spodku obuvi proti propíchnutí   o o o x
  dezénová podešev   o o o x
CI izolace spodku obuvi proti chladu   o o o o
HI izolace spodku obuvi proti teplu   o o o o
HRO odolnost podešve proti kontaktnímu teplu   o o o o
WR odolnost obuvi proti vodě   o o o o
FO odolnost podešve proti pohonným látkám /jen pro pracovní obuv/   o o o o
M ochrana nártu/jen pro bezpečnostní obuv/   o o o o
SRA odolnost proti skluzu2   x x x x
SRB   x x x x
SRC   x x x x
1) pro označení OB je potřebné splnit ještě jeden z požadavků na kompletní obuv E, A, P, HI, CI, WR 2) musí být splněn aspoň 1 požadavek x - povinný požadavek o - nepovinný požadavek

Tabulka velikostí

tabulka velikosti new

 Zpět na úvod

VM® High Technology

vytváří podešve v jedinečném provedení...více
v pryžových směsích a pneumatikách bylo...více
převratný patentovaný systém uzavírání obuvi...více
Obuv VM® je vybavena patentovanými systémy...více
Kolekce naší obuvi je vyráběna především...více
kvalitní materiálová vybavenost svršků a svrchních...více