VM® Technology

technologie

VM® Vrchové materiály

Kvalitní materiálová vybavenost svršků a svrchních dílů pracovní a bezpečnostní obuvi značky VM®, je dána především technologicky vyspělými a přírodními materiály, které jsou použity napříč celou kolekcí. Preferujeme na prvním místě 100% přírodní usně nebo technologicky vyspělé funkční materiály, které vynikají svými vlastnostmi, jako jsou prodyšnost, vysoký parametr oděru, vysoká absorpce vody či nasákavost.

V minulosti i v současné době stále platí, že neexistuje dokonalejší a vhodnější materiál pro výrobu obuvi, než je kůže. Kůže je 100% přírodní materiál s ideálními vlastnostmi jako jsou velmi dobré absorpční schopnosti, schopnost se přizpůsobit individuálnímu tvaru chodidla a prodyšnost. Používané druhy usní v naší kolekci jsou především hověziny, buvolovice a vepřovice. Způsobem zpracování můžeme usně/kůže rozdělit na tyto typy:

Hladká lícová kůže - nejrozšířenější a nejkvalitnější materiál, má hladký, jemně strukturovaný povrch s malými póry, který může být zpracován v matu nebo lesku, obvykle v široké škále barev. Je potřeba jej udržovat za pomocí krémů a vosků. 

Nubuk a Crazy Horse - je velmi kvalitní useň broušená po líci. Jedná se materiál, jehož údržba je poměrně náročná, s použitím pouze kartáčů příp. hubky, tuto useň nelze krémovat či voskovat. Crazy Horse je pouze maštěná pří. voskovaná verze nubuku a tyto lze udržovat stejným způsobem jako nubuk ale s použitím přípravků jako jsou impregnace a vosky.

Velur (semiš) / štípaný vlasový materiálje kůže broušená po rubu, vlas zůstává na povrchu, je méně náchylný na poškození než nubuk. Štípaný materiál má mnohem nižší pevnost a není zdaleka tak kvalitní jako velur či nubuk, jedná se o první či druhou vrstvu usní.

Povrstvená kůže - je kůže, jejíž lícová vrstva je opatřena tenkým, např. polyuretanovým nánosem. U méně kvalitních usní (se zvýšeným počtem defektů) je tak dosaženo zvýšené životnosti a snazší údržby materiálu, používá se např. pro sportovní obuv případně obuvi s menšími nároky na údržbu.

1.) měkčená hovězinová useň 2.) lícový hovězinový CRAZY HORSE 3.) broušená hovězinová useň 4.) textil s CPU potiskem
mekcena usen licovy crazy horse brousena usen cpu potisk
5.) hladká lícová hovězinová useň 6.) lícová hověz. useň s dezénem 7.) hovězinová useň NUBUK 8.) broušená hovězinová useň VELUR
hladka usen hladka usen dezen nubuk velur

VM® Podešve

Osobitý design obuvi VM®, vlastní vývoj výrobkových řad, chráněné průmyslové vzory, funkční systémy, registrované ochranné známky, a v neposlední řadě použité podešve se 128 letou tradicí a znalostí značky Michelin®. To vše jsou parametry určující přidanou hodnotu hotového výrobku – obuvi VM®

1.) MICHELIN-PU/RUBBER 2.) PU/RUBBER do 300°C 3.) PU/TPU 4.) PU/TPU-transparentní
michelin podesev pu rubber 300 podesev pu tpu podesev pu tpu transparentni podesev
5.) EVA/RUBBER 6.) EVA/TPU/RUBBER 7.) PU/PU 8.) PU/PU-transparentní
eva rubber podesev eva tpu rubber podesev pu pu podesev pu pu transparentni

VM® Podšívky

FREE-TEX® - membrána, jako sandwich 3 speciálních vrstev, z nichž jedna je paropropustná, druhá voděodolná a třetí termoizolační. Spolu s mezipodšívkou a usňovým svrškem obuvi, tvoří dokonolé řešení optimálního klima uvnitř obuvi. Zajišťuje tepelnou izolaci, paropropustnost a voděodolnost. Obuv je trvale nepromokavá, a proto nepropouští vlhkost z vnějšího prostředí.
KEVLAR - protiřezný 100% KEVLAR, jako speciální mezipodšíva, 100% KEVLAR o plošné hmotnosti 650g/m2. Zajišťuje v několikavrstvém použití odolnost proti prožezu motorovou pilou.
AIR MESH - podšívkový materiál s násakavou schopností, paropropustný, oděruvzdorný, splňující veškeré hygienické normy, je použitý téměř na celé kolekci obuvi značky VM®. Materiál zaručuje maximální komfort.

FREE-TEX® FREE-TEX® KEVLAR AIR MESH
FREE-TEX® FREE-TEX® KEVLAR AIR MESH

VM® Tužinky a planžety

Stahlkappe - splňuje normu EN ISO 20345 min. odolnost vůči nárazu 200J.
Aluminiumkappe - velmi lehká tužinka splňující normu EN ISO 20345 min. odolnost vůči nárazu 200J.
Kunstsoffzehschutzkappe - splňuje normu EN ISO 20345 min. odolnost vůči nárazu 200J.
Stahlzwischensohle S3 - odolná proti propichu splňující normu EN ISO 20345.
Kevlarzwischensohle S3 - velmi lehká a pružná planžeta, odolná proti propichu, splňující normu EN ISO 20345.

Stahlkappe Aluminiumkappe Kunstsoffzehschutzkappe Stahlzwischensohle und Kevlarzwischensohle
Stahlkappe Aluminiumkappe Kunstsoffzehschutzkappe Stahlzwischensohle und Kevlarzwischensohle

Züruck zu startseite

VM® High Technology

erzeugt die Sohlen in der einzigartigen...mehr
in den Gummimischungen und Reifen...mehr
Das revolutionäre patentierte Verschlusssystem...mehr
Die Schuhe VM® sind mit pantentierten...mehr
Die Kollektion unserer Schuhe wird hauptsächlich...mehr
Die materielle Ausstattung der ...mehr